elenco Aziende - HOME PAGE -

COLORDESIGN крем за коса боја
< COLOR DESIGN BACK

Бои косата - COLOR DESIGN


COLORDESIGN крем за коса боја
COLORDESIGN Crema COLORANTE ПО Capelli
   +39 0331 1706328
Download PDF

           Производ видено Visits: 109039 пати

offer/price
The best on the market / Il meglio del mercato
from the factory

COLORDESIGN крем за коса боја
COLORDESIGN Crema COLORANTE ПО Capelli

производи за коса боење Colordesign се во можност да ги задоволат вашите потреби и да им понуди на најдобрите професионални фризерски алатки за да ги исполни желбите на своите клиенти. Системот за боење е формулиран со уред состојки и реструктуирање да се создаде брилијантна боја и мулти- фацетирани, можност да се обезбеди целосна покриеност на сивата коса додека обезбедување на супериорна заштита и хидратација. Colordesign насети корисните ефекти на церамиди и беше воведен во областа на коса боење професионални hairstylist нудат иновативни производи, реструктуирање и боење во исто време.
нијанси :. достапни во 134 бои постојан, амонијак боја без 46 нијанси, 18 нијанси нијансирање нијанси и 6 контраст на боја три во едно
начинот на употреба : Емулзија избор антиоксидант крем: 10 тома (3%), за да потемни тон, боја изветвена коса. 20 тома (6 %), за тон -на- тонови на боја, покриваат побелена коса, осветли тон. 30 тома (9 %) за белење медиум (2 или 3 тони). 40 тома (12 %), за осветлување силна (3 или 4 тонови). Да го олеснат повеќе од 4 тони треба да користите нијанси на серија superschiarente.
ПОДГОТОВКА: Во неметални сад и се меша дел од кремот на едната страна и пол (1:1.5) на оксидирачки емулзија крем на вашиот избор. Ако користите било кој од серија superschiarente нијанси, се меша еден дел крем за два дела и пол (1:2,5) на оксидирачки емулзија крем во 40 тома.
ПРИМЕНА : се шири ја смесата рамномерно на подготвени боја неизмиени коса, оставете да делува околу 30 минути. По време на експозиција, нежно исплакнете косата со млака вода, а потоа по шампон боја (pH 4,5).
пакет : 100 ml цевка .


Компаниите

BRAND
PRODUCTS
&
ACCESSORIES
for HAIRSTYLISTS
itenesfrdeptruarhybebgcazhcsdaeletfafigaglhihrhuidiwjakoltlvmkmsmtnlnoplroskslsqsvthtltrukvi
contact us
Contattaci Subito
Newsletter
Gossip e News
Beauty Bazar
GLOBENews
E-commerce
Globelife TV - Internet television
Hairfashion Gallery
Beauty News
Hair cafe
Marketing
Hair Collection
 
privacy policy